Graduate Directory



Name Supervisor Co-Supervisor
Bakker, Julian Rose-Redwood Shaw
Barnes, Devon Bone
Barrett, David Atkinson Wrona
Barusco, Bruna Bone
Bashar, Rob Cross
Bell, Elicia Bone
Blanco Cabanillas, Adrià Scharien
Chase, Lindsay Rose-Redwood
Dekker, Isaac Dubrawski
Dias, Sharon Rose-Redwood
Eckert, Lauren Darimont
Eerkes-Medrano, Laura Feddema
Field, Kate Darimont
Fortney, Chris Rose-Redwood
Fuller, Matt Gutberlet
Gauthier, Maeva Gutberlet Tremblay
Gomez, Felipe Kwoll Walker
Jessen, Tyler Darimont
Jokinen, Laura Ostry
Kayani, Lusungu Gutberlet
Kelley, Jason Bone
Khalilian, Vida Atkinson
Latham, Erin Cross Flaherty
Leonhardt, Renata Hoicka
Macnaughton, Alison Flaherty Charles
Maddox, Wyatt Kwoll
Malbon, Lindsay Rose-Redwood Shaw
Milne, Saul Murray
Morash, Lauren Rose-Redwood
Paquette-Struger, Ben Atkinson Demuth
Patrick, Wil Rose-Redwood
Perumthuruthil Suseelan, Vishnu Costa
Rezania, Parnian Scharien
Tavri, Aikaterini Scharien
Todd, Christine Rose-Redwood
Tung, Audrey Cloutier
Wang, Ziwei Costa

Name Supervisor Co-Supervisor
Herchak, Kate Tremblay Carodenuto
Minor, Joseph Gutberlet
Thompson, Sarah-Anne Castleden
Willyono, Elvia Bone Rob Newell
Zachari, Danae Tremblay

Name Supervisor Co-Supervisor
Berg, Jenny Smith
Bonnyman, Matt Atkinson Shrestha
Brandon, Brianna Atkinson Jason Fisher
Clisham, Allister Flaherty Tim Green
DeMeyer, Roanan Duffus
Dickinson, Trevor Scharien
Elgundi, Mohamed Atkinson Alex Cannon
Gendall, Lianna Costa
Greiter Loerzer, Raquel Flaherty Cross
Harder, Colby Cloutier Trisalyn Nelson
Hart, Henry Bone Daniel Perrakis
Hodgson, Jean Bone Tremblay
Horrelt, Ross Bone
Houtman, Nicola Costa Cliff Robinson
Johnson, Devan Flaherty Christopher Pearce
Mihalik, Ilona Darimont
Paterson, Keegan Kwoll
Potter, Cydne Peters
Pramlall, Sejal Costa
Prior, Jordan Kwoll
Raee, Narges Kwoll
Rannankari, Lynn Duffus
Shine, Chenoah Bone Darimont
Short, Monica Darimont
Shukla, Ishana Darimont
Silverman, Sofia Carodenuto
Taulu, Jasmine Prowse
Timmer, Brian Costa
Warren, Emily Flaherty Cross