Skip to main content

Find a service or department

Department login

Department of Computer Science (COSI)

Contact:
Department of Computer Science
University of Victoria
Engineering Computer Science Building 504
Department of Computer Science
ECS
504
3800 Finnerty Road (Ring Road)
Victoria, BC
V8W2Y2
Canada
Department of Computer Science
University of Victoria
PO Box 1700 STN CSC
Victoria, BC
V8W 2Y2
Canada
On internet:
Department website:
http://www.csc.uvic.ca/

Department Listings:

view summary listing view complete listing
Group/Position Name Telephone Office E-mail
Reception/General Office Kath Milinazzo 250-472-5700 ECS 504 cscrecep@uvic.ca
Financial Secretary Nancy M. Chan 250-472-5701 ECS 504 csfinsec@uvic.ca
FAX 250-472-5708
Chair Sudhakar Ganti 250-472-5704 ECS 504a chair@csc.uvic.ca
Department Secretary and Assistant to the Chair Gabby Comeau 250-472-5704 ECS 504 cscdept@uvic.ca
Undergraduate Studies Program Coordinator Rich Little 250-472-5752 ECS 516 uspc@csc.uvic.ca
Experiential Learning Coordinator Bill Bird 250-472-5833 ECS 530 cscelc@uvic.ca
Director, (Student) Outreach, Recruitment and Retention Yvonne Coady 250-472-5715 ECS 610 csdorr@csc.uvic.ca
Director, Opportunities for Funding Research George Tzanetakis 250-472-5711 ECS 606 csdofr@cs.uvic.ca
Undergraduate Advising Officer Irene Statham 250-472-5757 ECS 512 cscadvisor@uvic.ca
Administrative Officer Erin Robinson 250-472-5854 ECS 514 cscao@uvic.ca
Graduate Advisor Bruce Kapron 250-472-5725 ECS 620 gradadv@cs.uvic.ca
Graduate Secretary Wendy Beggs 250-472-5703 ECS 504 cscgsec@uvic.ca
Senior Lab Instructor Victoria Li 250-472-5834 ECS 320 vli@csc.uvic.ca
Senior Lab Instructor Nirav Galani 250-472-5853 ECS 322 ngalani@uvic.ca
Senior Lab Instructor David Clark 250-472-5894 ECS 324 daclark@uvic.ca
Assistance Centre ECS 251
Senior Systems Administrator Robert Taylor 250-472-5892 ECS 456 rgtaylor@cs.uvic.ca
Senior Programmer Analyst Paul Stead 250-472-5889 ECS 452 pstead@csc.uvic.ca
Programmer Analyst Kathryn Wilson 250-472-5896 ECS 460 kwilson@uvic.ca
Programmer Consultant Tomas Bednar 250-472-5898 ECS 462 tbednar@uvic.ca
Electronics Technician Glen McCloskey ECS 449 gmcclosk@uvic.ca
Given Name Last Name Telephone E-mail
Ahmad Abdullah abdullah@uvic.ca
Nasrin Akbari Nasrinakbari1994@gmail.com
Mohammad Ali Akber mail2aliakber@gmail.com
Sylvia Allen sylviawuxiuallen@gmail.com
Donya Ashtiani Haghighi d.ashtiani.h@gmail.com
Narges Attarmoghaddam n.attarmoghaddam@gmail.com
Ian Barrodale ianbarrodale@gmail.com
Tomas Bednar 250-472-5898 (campus local: 5898) tbednar@uvic.ca
Wendy Beggs 250-472-5703 (campus local: 5703) cscgsec@uvic.ca
Syeda Mahfuza Begum mahfuza35@gmail.com
Celina Berg 250-472-4818 (campus local: 4818) celinag@uvic.ca
Sofia Besenski sofiabesenski4@gmail.com
Yifeng Bie yifengbie@uvic.ca
Bill Bird 250-472-5833 (campus local: 5833) bbird@uvic.ca
Adam Bookout bookout7@gmail.com
Alexandra Branzan Albu 250-721-8681 (campus local: 8681) aalbu@uvic.ca
Jonas Buro buro@uvic.ca
Hunter Bursey hunter_bursey@hotmail.com
Lalia Cann lalia.bready3@gmail.com
Andrea Castaneda Bueno acastaneda@uvic.ca
Lorena Castaneda Bueno 250-472-5726 (campus local: 5726) lcastane@uvic.ca
Nancy M. Chan 250-472-5701 (campus local: 5701) csfinsec@uvic.ca
Kevin Chen wuhankein@gmail.com
Sean Chester 250-472-5721 (campus local: 5721) schester@uvic.ca
David Clark 250-472-5894 (campus local: 5894) da_clark@shaw.ca
Yvonne Coady 250-472-5715 (campus local: 5715) ycoady@uvic.ca
Eduard Cojoc-Wisernig eduardwisernig@gmail.com
Gabriela Comeau cscdept@uvic.ca
Jason Corless 250-472-5762 (campus local: 5762) jcorless@uvic.ca
Oscar Costa Rocha oscarcosta@uvic.ca
Daniela Damian 250-472-5788 (campus local: 5788) damian.daniela@gmail.com
Amanda de Castilho familydecastilho@gmail.com
Kezia Devathasan kezia.devathasan7@gmail.com
Naghmeh Dezhabad n.dezhabad@gmail.com
Simon Diemert simon.diemert@gmail.com
Hridya Divakaran hridyadivakaran@yahoo.in
Kathryn Dolby kathryndolby6@gmail.com
Isabelle Dufour idufour@uvic.ca
Matt Ehrler mehrler@uvic.ca
Neil Ernst 250-472-5746 (campus local: 5746) nernst@uvic.ca
Fatemeh Esfahani esfahani@uvic.ca
Anthony Estey aestey@uvic.ca
Omid Ettehadi omid.ettehadi@gmail.com
Jiamin Fan jiaminfan1@uvic.ca
Amir Farzad amirfarzad@uvic.ca
Kazi Tabassum Ferdous tabassum61@gmail.com
Nicola Fletcher nicolaafletcherr@gmail.com
Taylor Friesen taylor.d.friesen@gmail.com
Alona Fyshe 250-472-4818 (campus local: 4818) afyshe@uvic.ca
Nirav Galani ngalani@uvic.ca
Sudhakar Ganti 250-472-5733 (campus local: 5733) sganti@uvic.ca
Daniel German 250-472-5790 (campus local: 5790) dmg@uvic.ca
Sina Ghaffari sinaghaffari@uvic.ca
Zoe Goodwin-Sutton zoegoodwinsutton@uvic.ca
Olga Gould 250-686-8499 olgagould@uvic.ca
Mateo Gray mgray7@uvic.ca
Haley Greenyer hgreenyer@uvic.ca
Shayla Grymaloski shayla15@me.com
Yunyong Guo yunyong@uvic.ca
Mahdi Hajiabadi mhajiabadi@uvic.ca
Brandon Haworth 250-472-5772 (campus local: 5772) bhaworth@uvic.ca
Maia Hoeberechts 250-721-8296 (campus local: 8296) maiah@uvic.ca
Andrew Hollar ahollar@uvic.ca
Connor Holley connorholley1@gmail.com
Dennis Hore 250-721-7168 (campus local: 7168) dkhore@uvic.ca
Joe Howie joehowie@protonmail.com
Kevin Hsu kevin96@uvic.ca
Bingshan Hu bingshanhu@uvic.ca
Zhiming Huang zhiminghuang@uvic.ca
Hosna Jabbari 250-472-5760 (campus local: 5760) jabbari@uvic.ca
Derek Jacoby derekja@uvic.ca
Zahra Javar z.javar@gmail.com
Jinghan Jiang jinghan.j@outlook.com
David Johnson davidjo@uvic.ca
Bruce Kapron 250-472-5725 (campus local: 5725) bmkapron@uvic.ca
Valerie King 250-472-5727 (campus local: 5727) val@uvic.ca
Joe Krysl jkrysl@uvic.ca
Jimmy Lai kclai@uvic.ca
Enrique Larios Vargas elarios.vargas@gmail.com
Roshan Lasrado roshanlasrado@uvic.ca
Keon Lee punchline10@gmail.com
Maybins Lengwe kasalwelengwe@yahoo.co.uk
Ling Li 250-472-5834 (campus local: 5834) vli@uvic.ca
Rich Little 250-472-5752 (campus local: 5752) rlittle@uvic.ca
Kaiyang Liu liukaiyang@uvic.ca
Rui Liu liuuvic@uvic.ca
Matin Lotfaliei matin@uvic.ca
Amaan Makhani amaanmakhani@gmail.com
Baljeet Malhotra baljeet_malhotra@yahoo.ca
Anmol Mann mann.anmol15@gmail.com
Glen McCloskey 250-472-5885 (campus local: 5885) gmcclosk@uvic.ca
Rick McGeer rmcgeer@uvic.ca
Madeleine McPherson mmcpherson@uvic.ca
Amir Mehrafsa 778-677-2060 mehrafsa@yahoo.com
Nishant Mehta 250-472-5798 (campus local: 5798) nmehta@uvic.ca
Rishi Mehta rishimehta@uvic.ca
Gonzalo Mendez gonzalo.mendez.cobena@gmail.com
Luis Meneses ldmm@uvic.ca
Kath Milinazzo cscrecep@uvic.ca
Masoud Mokhtari masoud8989@gmail.com
Ali Mortazavi alithemorty@gmail.com
Azadeh Mousavi as.mousavii@gmail.com
Adam Murray adammurray@uvic.ca
Miguel Nacenta 250-472-5330 (campus local: 5330) nacenta@uvic.ca
Arman Nikkhah anikkhah@uvic.ca
Rahnuma Nishat nishat.buet@gmail.com
Ibrahim Numanagic 250-472-5049 (campus local: 5049) inumanag@uvic.ca
Laura Okpara lauraokpara@uvic.ca
Jianping Pan 250-472-5796 (campus local: 5796) pan@uvic.ca
Mostafa Pashazadeh pasha.current@gmail.com
Ivan Perez Martell ivan.pmartell@hotmail.com
Charles Perin cperin@uvic.ca
Cassandra Petrachenko 250-472-5260 (campus local: 5260) cpetrach@uvic.ca
Thanh Phan thanhpc@uvic.ca
Morgan Price Morgan.price@ubc.ca
Mirjana Prpa
Rohith Pudari rpudari@uvic.ca
Allan Rempel agr@netinfo.ubc.ca
Felipe Rivera Vera rivera@uvic.ca
Derek Robinson derek.robinson1020@gmail.com
Erin Robinson 250-472-5854 (campus local: 5854) cscao@uvic.ca
Luke Rowe lukerowe@uvic.ca
Frank Ruskey ruskey@uvic.ca
Ryan Russell ryanrussell010@gmail.com
Koosha Samieefar koosha021@gmail.com
Andrew Schloss 250-721-7931 (campus local: 7931) aschloss@uvic.ca
Teseo Schneider 250-472-5837 (campus local: 5837) teseo@uvic.ca
Steve Scinocca Stephen.Scinocca@gmail.com
Fatemeh Seifishahpar fatemehsefishahpar63@gmail.com
Nahin Shah nahin.shah@student.ocadu.ca
Anish Shenwai anish.shenwai1@gmail.com
Michael Shepherd
Logan Shinde logan.shinde@gmail.com
Caleb Shortt 250-472-5726 (campus local: 5726) cshortt@uvic.ca
Emily Sluis emily.sluis@gmail.com
Haris Smajlovic harysmajlovic@gmail.com
Parastoo Soleimani parastoo@uvic.ca
Sowmya Somanath 250-472-5794 (campus local: 5794) sowmyasomanath@uvic.ca
Sarah Sparrow sarahspa@uvic.ca
Venkatesh Srinivasan 250-472-5731 (campus local: 5731) srinivas@uvic.ca
Irene Statham cscadvisor@uvic.ca
Paul Stead 250-472-5889 (campus local: 5889) pstead@csc.uvic.ca
Ulrike Stege 250-472-5729 (campus local: 5729) ustege@uvic.ca
Margaret-Anne Storey 250-472-5713 (campus local: 5713) mstorey@uvic.ca
Yiming Sun sym199512@gmail.com
Andrea Tagliasacchi andrea.tagliasacchi@gmail.com
Gabriel Tamura
Robert Taylor 250-472-5892 (campus local: 5892) rgtaylor@cs.uvic.ca
Alex Thomo 250-472-5786 (campus local: 5786) thomo@uvic.ca
Jasmine Tiwana jasminet@live.co.uk
Julia Todorova juliastoycheva@gmail.com
Luke Trinity ltrinity@uvm.edu
George Tzanetakis 250-472-5711 (campus local: 5711) gtzan@cs.uvic.ca
Pauline van den Driessche 250-880-0977 vandendr@uvic.ca
Norha Villegas Machado nvillega@icesi.edu.co
Allen Waddle uvic@hypersensible.com
Jens Weber 250-721-8797 (campus local: 8797) jens@uvic.ca
Nimmi Weeraddana nimmirashinika@gmail.com
Sue Whitesides 250-472-5700 (campus local: 5700) sue@uvic.ca
Kathryn Wilson 250-472-5896 (campus local: 5896) kwilson@uvic.ca
Rob Wood robertwood@uvic.ca
Kui Wu 250-472-5766 (campus local: 5766) wkui@uvic.ca
Brian Wyvill 250-472-5760 (campus local: 5760) bwyvill@uvic.ca
Kwang Moo Yi 250-472-5837 (campus local: 5837) kyi@uvic.ca
Quinton Yong quintillion.y@gmail.com
Tengkai Yu yutengkai@uvic.ca
Michael Zastre 250-472-5771 (campus local: 5771) zastre@uvic.ca
Yichun Zhao yichunzhao@uvic.ca
Graduate Admissions & Records Graduate Admissions and Records
Undergraduate Admissions Undergraduate Admissions
Graduate Studies Faculty of Graduate Studies
Graduate Students' Society Graduate Students' Society
Undergrad Records & Gradn Serv Undergraduate Records and Graduation Services
Advising-Education Centre for Advising-Education
Acting Manager, Advising and Admissions
Co-op and Career Co-operative Education Program and Career Services
Graduate Education Co-op and Career
Anthropology Department of Anthropology
Graduate Adviser
Anthropology Department of Anthropology
Undergraduate Adviser
Anthropology Department of Anthropology
Undergraduate and Graduate Secretary
Art History & Visual Studies Department of Art History & Visual Studies
Graduate Advisor
Art History & Visual Studies Department of Art History & Visual Studies
Administrative Assistant/Undergraduate Secretary
Biochemistry & Microbiology Department of Biochemistry & Microbiology
Graduate Program Coordinator
Biology Department of Biology
Graduate Assistant
Chemistry Department of Chemistry
Graduate Secretary
Civil Engineering Department of Civil Engineering
Director, Undergraduate Program
Civil Engineering Department of Civil Engineering
Graduate Secretary
Civil Engineering Department of Civil Engineering
Director, Graduate Program
Computer Science Department of Computer Science
Graduate Secretary
Computer Science Department of Computer Science
Undergraduate Advising Officer
Computer Science Department of Computer Science
Graduate Advisor
Computer Science Department of Computer Science
Undergraduate Studies Program Coordinator
Curriculum and Instruction Department of Curriculum and Instruction
Graduate Secretary
Economics Department of Economics
Graduate Advisor
Economics Department of Economics
Graduate Program Assistant
Economics Department of Economics
Undergraduate Advisor
Educ Psychology & Leadership Department of Educational Psychology and Leadership
Graduate Secretary - Leadership Studies/Educational Psych
Educ Psychology & Leadership Department of Educational Psychology and Leadership
Program Assistant - Community Based Graduate Prog
Educ Psychology & Leadership Department of Educational Psychology and Leadership
Graduate Secretary - Educational Psych
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
CE Program Director & Undergraduate Advisor
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
EE Program Director & Undergraduate Advisor
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
Graduate Secretary, MADS
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
Graduate Secretary; MASC PHD NOND
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
Graduate Advisor
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
Graduate Secretary; MTIS MENG
Electrical & Computer Engg Department of Electrical & Computer Engineering
Undergraduate Academic Advisor
English Department of English
Graduate Program Adviser
English Department of English
Graduate Secretary
Geography Department of Geography
Undergraduate Advising
Geography Department of Geography
Graduate Advisor
Geography Department of Geography
Undergraduate and Graduate Program Assistant
Greek and Roman Studies Department of Greek and Roman Studies
Undergraduate Adviser
Greek and Roman Studies Department of Greek and Roman Studies
Graduate Adviser
History Department of History
Graduate Program
Linguistics Department of Linguistics
Undergraduate Advisor
Linguistics Department of Linguistics
Graduate Advisor
Linguistics Department of Linguistics
Graduate Secretary
Mathematics and Statistics Department of Mathematics and Statistics
Graduate Secretary
Mechanical Engineering Department of Mechanical Engineering
Graduate Secretary
Mechanical Engineering Department of Mechanical Engineering
Director, Graduate Program
Mechanical Engineering Department of Mechanical Engineering
Director, Undergraduate Program
Mechanical Engineering Department of Mechanical Engineering
Receptionist/Undergraduate Secretary
Pacific & Asian Studies Department of Pacific & Asian Studies
Graduate Secretary/General Office
Philosophy Department of Philosophy
Graduate Secretary
Philosophy Department of Philosophy
Graduate Advisor
Physics and Astronomy Department of Physics and Astronomy
Graduate Student Association
Physics and Astronomy Department of Physics and Astronomy
Graduate Advisor
Physics and Astronomy Department of Physics and Astronomy
Graduate Program Assistant
Political Science Department of Political Science
Graduate Secretary
Psychology Department of Psychology
Graduate Secretary
Sociology Department of Sociology
Graduate Secretary
Theatre Department of Theatre
Reception and Undergraduate Admissions Secretary
Theatre Department of Theatre
Undergraduate Advisor
Theatre Department of Theatre
Graduate Advisor
Visual Arts Department of Visual Arts
Graduate Advisor
Visual Arts Department of Visual Arts
Undergraduate Academic Advisor
Continuing Studies Division of Continuing Studies
Admissions & Immigration Assistant
Continuing Studies Division of Continuing Studies
Admissions Assistant
Continuing Studies Division of Continuing Studies
Admissions Assistant
Continuing Studies Division of Continuing Studies
Supervisor, Student Services Admissions
Division of Medical Sciences Division of Medical Sciences
Graduate Program Assistant
Education Faculty of Education
Indigenous Education Program Assistant and Graduate Secretary
Education Faculty of Education
Associate Dean Graduate Programs and Research
Education Faculty of Education
Associate Dean Undergraduate Programs
Engineering Faculty of Engineering
Engineering Undergraduate Assistant
Engineering Faculty of Engineering
Acting Engineering Undergraduate Administrative Officer
Engineering Faculty of Engineering
Admissions/Advising Assistant
Engineering Faculty of Engineering
Admissions/Advising Officer
Engineering Faculty of Engineering
Engineering Undergraduate Office
Engineering Faculty of Engineering
Acting Associate Dean Undergraduate Programs
Fine Arts Faculty of Fine Arts
Undergraduate Student Advising and Program Inquiries
Fine Arts Faculty of Fine Arts
Undergraduate Academic Advisor
Graduate Studies Faculty of Graduate Studies
Assistant to the INTD Graduate Advisor
Graduate Studies Faculty of Graduate Studies
INTD Graduate Advisor
Law Faculty of Law
Law Admissions Officer
Law Faculty of Law
Admissions & Financial Aid Assistant
Law Faculty of Law
Graduate Program Assistant
Social Sciences Faculty of Social Sciences
Associate Dean, Research & Graduate Studies
Social Sciences Faculty of Social Sciences
Acting Associate Dean, Academic & Undergraduate
Graduate Admissions & Records Graduate Admissions and Records
Graduate Admissions & Records Advisors
Graduate Admissions & Records Graduate Admissions and Records
Graduate Admissions & Records Officers
Indigenous Education Indigenous Education
Graduate Advisor
Indigenous Education Indigenous Education
Programs Assistant & Graduate Secretary
Indigenous Governance Prgrm Indigenous Governance Program
Graduate Secretary and Program Assistant
Indigenous Governance Prgrm Indigenous Governance Program
Director & Graduate Advisor
Island Medical Island Medical
Communications / Admissions Officer
Registrar Office of the Registrar
Director, Graduate Admissions and Records
Registrar Office of the Registrar
Director, Undergraduate Admissions
Registrar Office of the Registrar
Undergraduate Records
Registrar Office of the Registrar
Please see Graduate Admissions and Records' Directory for complete listing
Registrar Office of the Registrar
Graduate Admissions and Records
Registrar Office of the Registrar
Please see Undergraduate Admissions' Directory for complete listing
Registrar Office of the Registrar
Please see Undergraduate Records & Graduation Services' Directory for complete listing
Registrar Office of the Registrar
Undergraduate Admissions
Business Peter B. Gustavson School of Business
BCom Manager Advising, Admissions and Operations
Business Peter B. Gustavson School of Business
BCom Admissions, and Advising Officer
Business Peter B. Gustavson School of Business
Graduate Recruitment Officer
Business Peter B. Gustavson School of Business
Undergraduate Programs (BCom)
Business Peter B. Gustavson School of Business
BCom Recruitment, Admissions, and Advising Officer
Business Peter B. Gustavson School of Business
Graduate Programs (MM)
Business Peter B. Gustavson School of Business
Graduate Programs (MGB)
Business Peter B. Gustavson School of Business
Graduate Programs
Business Peter B. Gustavson School of Business
BCom Recruitment, Admissions, and Advising Officer
Business Peter B. Gustavson School of Business
Graduate Programs (MBA)
Residence Services Residence Services
Residence Admissions
Residence Services Residence Services
Residence Admissions
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Graduate Advisor
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Undergraduate Program Assistant
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Undergraduate Program Assistant
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Graduate Program Assistant
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Undergraduate Program Manager
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Undergraduate Program Advisor
Child & Youth Care School of Child & Youth Care
Undergraduate Program & Admissions Assistant
Earth and Ocean Sciences School of Earth and Ocean Sciences
Graduate Secretary
Earth and Ocean Sciences School of Earth and Ocean Sciences
Graduate Advisor
Earth and Ocean Sciences School of Earth and Ocean Sciences
Undergraduate Advisor
Environmental Studies School of Environmental Studies
Undergraduate Programs Asst. & Reception
Environmental Studies School of Environmental Studies
Graduate Programs Administration
Environmental Studies School of Environmental Studies
Undergraduate Advisor
Environmental Studies School of Environmental Studies
Graduate Advisor
Exercise Sc, Phys & Health Ed School of Exercise Science, Physical & Health Education
Graduate Programs
Health Information Science School of Health Information Science
HINF Graduate Advisor
Health Information Science School of Health Information Science
Graduate Secretary
Health Information Science School of Health Information Science
HINF Undergraduate Advisor
Music School of Music
Department Secretary & Graduate Secretary
Music School of Music
Acting Graduate Advisor
Nursing School of Nursing
Assistant, Practica Undergraduate & Graduate
Nursing School of Nursing
Assistant to Associate Director Undergraduate
Nursing School of Nursing
Graduate Education
Nursing School of Nursing
Undergraduate Education - Admissions & Advising
Nursing School of Nursing
Assistant, Admissions & Advising
Nursing School of Nursing
Practica Coordinator, Undergraduate Education
Nursing School of Nursing
Assistant, Graduate Programs
Nursing School of Nursing
Admissions Liaison Officer/Student Advisor
Nursing School of Nursing
Associate Director Undergraduate Programs & Partnerships
Nursing School of Nursing
Graduate Education Advisor
Nursing School of Nursing
Assistant, Faculty & Undergraduate Course Delivery
Nursing School of Nursing
Assistant, Graduate Course Delivery
Nursing School of Nursing
Practica Coordinator, Graduate Education
Nursing School of Nursing
Assistant, Graduate Programs
Nursing School of Nursing
Practica Coordinator, Undergraduate Education
Nursing School of Nursing
Associate Director Graduate Education
Nursing School of Nursing
Undergraduate Education
Public Administration School of Public Administration
Graduate Student Advisor
Public Administration School of Public Administration
Undergraduate Program Advisor
Public Administration School of Public Administration
Graduate Student Advisor
Public Administration School of Public Administration
Graduate Administrative Assistant
Public Administration School of Public Administration
Undergraduate & Diploma Programs
Public Administration School of Public Administration
Master of Arts in Community Development; Graduate Certificate in Evaluation
Social Work School of Social Work
BSW Admissions Coordinator/ Advisor
Undergraduate Admissions Undergraduate Admissions
Undergraduate Admissions
Undergrad Records & Gradn Serv Undergraduate Records and Graduation Services
Acting Director, Undergraduate Records & Graduation Services

This website stores cookies on your computer. These cookies are used to collect information about how you interact with our website and allow us to remember you. We use this information in order to improve and customize your browsing experience and for analytics and metrics about our visitors both on this website and other media. To find out more about the cookies we use, see our Privacy Policy.